Nejbližší akce:

O nás

Ahoj, jsme spolek s názvem Klub dětí a mládeže Hradec Králové, který se celoročně zabývá rekreačními aktivitami pro děti a dospívající mládež. Od jara do podzimu pořádáme víkendové akce a to se zaměřením především na vodní turistiku, dále pak pěší turistiku, cykloturistiku. V zimě organizujeme lyžování či běžkování v Orlických horách. O velkých letních prázdninách jezdíme na 14-ti denní putovní tábor do přírody. Na tyto tábory jezdíme poznávat řeky nejen v České republice, ale také jedeme splouvat řeky do zahraničí, např. Polsko, Slovensko, Rakousko. Nejsme žádní profesionálové, ale rekreační turisté.

Ideální věk pro nového člena Klubu dětí a mládeže je od 7 do 11 let. Děti které k nám přijdou do kroužku, kde je naučíme pod odborným dohledem základní vodácké úkony tak, aby se mohly bezpečně pohybovat na vodě. Základem se jízda na kánoích, poté přidáváme jízdu na kajaku popř. raftu. Vedle vodáckých zkušeností se snažíme děti naučit samostatnosti, vzájemnému pomáhání si mezi s sebou a v neposlední řadě učíme děti získat kladný vztah k přírodě a k ochraně životního prostředí. Proto každý rok pořádáme již tradiční „Čištění řeky Orlice“, kde se snažíme za pomoci ostatních kamarádů a příznivců vyčistit řeku od komunálního odpadu a od všeho co do řeky nepatří. Čistíme Divokou Orlici z Doudleb n. Orlicí do Hradce Králové a Tichou Orlici z Letohradu do Albrechtic. Každý rok vylovíme několik tun odpadu. Více informací o této ekologické aktivitě naleznete na stránkách “Čištění řeky Orlice“.

Scházíme se každý čtvrtek (jaro – podzim) v 15:30 hod na loděnici v areálu Domu dětí a mládeže v Malšovicích v Hradci Králové. Přes zimu se ve čtvrtek scházíme buď v tělocvičně, v bazénu či v klubovně.

Nemusíte se vůbec bát, že by si noví členové museli pořizovat na nějaké drahé vodácké vybavení. Základem je spací pytel, jízdní kolo, karimatka a batoh na záda. Vodácké vybavení Vám rádi zapůjčíme.  Rádi Vás mezi námi přivítáme a vezměte s sebou také své kamarády a kamarádky!

Letní aktivity

Hradec Králové

Strojírenská výroba Hradec Králové

Cvok

Gina